6-3 cu Sporting Roșiori

În primul amical de la revenirea din stagiul centralizat de la Kladovo (Serbia), ACS Podari a reușit un meci excelent cu colega de serie Sporting Roșiori (locul 5 în C3). Elevii lui Victor Naicu au continuat tradiția în ceea ce privește amicalele cu teleormănenii și s-au impus din nou după ce în vara anului trecut se impuseseră la Podari, scor 3-1. În meciul de azi jucat pe terenul sinteic de la” Aripile”, podărenii au învins, cor 6-3(2-1). Prima repriză a fost una cu greșeli în ambele tabere, gazdele primind gol după o eroare a juniorului Nica la care Ștefănescu a îndeplinit o simplă formalitate, dar au revenit prin dubla lui Gianimu, acesta profitând de somnolența fundașilor adverși. După pauză s-au mai marcat încă șase goluri, iar eroul meciului a fost atacantul George Neacșu, care a reușit în 15 minute o triplă, fiind completat de Raicea (77). Pentru Sporting în această perioadă de joc au mai marcat Lătea (65) şi Vâlcică (80 – penalti).Victor Naicu a folosit în meciul cu Sporting Roșiori formula: Nica – Orban, Dina, Avram, Luică – D.Stancu, Dragomir – Fieraru, Căle, Cârstea – Geanimu. Au mai intrat: G. Neacşu, Cl. Ştefan, Raicea, Bozgan, Dumangiu și Velica.De partea cealaltă echipa oaspete pregătită de Cristi Negru i-a avut în teren pe: Buşcă – Voicu, Moşteanu, Sitaru, Lătea – Ivănică, Vâlcică – Urâtu, Cercel, Ştefănescu – Călin. Au mai intrat: Oprița – Tonca, Costea, Flisc, Ciubuc, Gorgan.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.