ACS Podari a învins Steaua II

După două eșecuri fără gol marcat, ACS Podari a reușit să învingă pentru prima dată într-un oficial în acest an. Trupa lui Victor Naicu s-a impus sâmbătă, scor 1-0, pe teren propriu, în fața echipei secunde a grupării Steaua Bucureşti. În meciul ce a contat pentru etapa a 19-a din Liga a 3-a, seria 3-a. Unicul gol al meciului a fost marcat de Alex Raicea, care a trecut frumos de Pleaşcă şi a şutat imparabil la colțul lung. Meciul a fost unul cu două reprize distincte, în prima bucureștenii controlând mai mult jocul, apoi după pauză podărenii au fost mult mai periculoși. În prima parte Mecea s-a remarcat la penaltiul executat de Denis Man, iar cu 9 minute înaintea finalului fundașul echipei lui Ion Toma, Ionuț Dinu a văzut al doilea galben și a plecat mai devreme la vestiar.” Trebuia să vină și victoria. Aveam mare nevoie de puncte. A fost o victorie muncită şi îi felicit pe băieți pentru modul cum au luptat. E foarte frumos când o bați pe Steaua. Mă aşteptam să fie un meci mai uşor pentru noi, dar nu a fost aşa pentru că au venit cu cinci jucători de la echipa mare. Au avut o echipă bună, cu multă calitate. În repriza secundă am fost noi mai periculoşi, iar Raicea, care a jucat foarte bine, a marcat un gol frumos”, a declarat antrenorul Victor Naicu. În meciul cu Steaua II, la ACS Podari au jucat: Mecea – Orban, Dina, Avram, Luică – Fieraru, Stancu, Dragomir, Raicea – Preda, Geanimu. Pe parcurs au mai intrat: Velica, Sârmon, Dumangiu și G. Neacşu. De partea cealaltă” satelitul” Stelei a jucat cu: Poiană – Pleașcă, Dinu, Tudorie, Mihai – Vlad, Raiciu, Nicola, Simion – Mihalcea, Man. Au mai intrat Ciochină și Gavrilă.

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.