Opt goluri între Podari și GP

Cu două zile înaintea plecării în cantonamentul din Serbia, la Kladovo, ACS Podari a jucat un amical astăzi, pe sinteticul de la Aripile cu juniorii republicani A de la Academia de Fotbal” Gică Popescu” Craiova. Meciul s-a încheiat cu scorul 5-3 pentru gruparea din Podari, care a condus la pauză cu 3-0. În prima repriză Adrian Cârstea mijlocașul revenit de la CSM Rm. Vâlcea a deschis scorul după ce a trimis balonul pe lângă portarul Udrea. Până la fluierul de final al primei reprize, Gianimu cu o execuție spectaculoasă la colțul lung. A mai punctat în prima parte și atacantul George Neacșu care a reluat plasat din 10 metri. După Victor Naicua a schimbat aproape în totalitate formula, din primul” 11” rămânând în teren doar Orban, Dina și Bozgan, iar golurile echipei sale parcă trase la indigo, au fost opera lui Căle și Claudiu Ștefan. Pe fondul relaxării, dar și erorilor în defensivă, mai ales pe flancul stâng, juniorii lui Gică Barbu au punctat de 3 ori, prin Voicu, acesta reușind o dublă, și Sebastian Preda.În meciul cu juniorii A de la GP la ACS Podari au jucat în prima repriză: Mecea – Orban, M. Avram, Dina, Bozgan – Dragomir, D. Stancu – Fieraru, Ad. Cârstea, Gianimu – G. Neacșu. În partea secundă formula podărenilor a fost: Nica – Orban, Dina, L. Avram, Bozgan – Dumangiu, Sîrmon – Raicea, Velica, Căle – Cl. Ștefan. A mai intrat Dogioiu. La GP au evoluat: Udrea – Iliescu, Dicu, Păduraru, Butoi – Găman, Toboș, Manda, Croitoru – Tănase, Voicu. Au mai intrat Tudora, S. Preda, Pârvuleasa și C. Nițu

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.